• facebook
  Головна » Статті » Новини школи » Шкільні новини

  Карпатах – це ...

  Відпочинок у Карпатах – це, очевидно, найкраще, що можна відчути: навколо тебе мальовничі пейзажі, чисте гірське повітря, вражають своєю красою велетенські буки…
  22 вересня учні 10-тих класів зібрали свої дорожні сумки й вирушили в Карпати. Першою зупинкою стало чудове місто Івано-Франківськ. Протягом двох годин екскурсовод розказував нам про історію міста. Неймовірна архітектура та зелені парки притягували до себе нашу увагу. Наступна зупинка – Коломия. Це місто відоме єдиним у світі музеєм писанки. У ньому виставлені писанки, крашанки з різних країн світу, таких як Австралія, Канада, Японія, Китай та багато інших. Резиденція Святого Миколая – наступне місце нашої подорожі. Хто б міг подумати, що Святий Миколай мешкає в Карпатах? Ніхто! Ми погуляли по його будинку (надіємося, він не буде сердитися) та поїхали на довгоочікуване гуцульське весілля. Наречений та наречена, дружби та дружки, батько та матір, і, навіть, гості – всі були присутні на весілє (так говорять гуцули). 
  Ранок 23 вересня був чарівним. Хмари спустилися на гори й це додавало особливої атмосфери. Отже, помилувавшись горами, ми поїхали в музей сироваріння. Також його знають як “Хата-стая”. Стая – гуцульська сироварня із казанком над відкритим вогнищем. Саме у таких колибах-стаях вівчарі на полонинах ціле літо варять полонинські сири – будз, вурду та бринзу. Один з них, а саме вурду, нам вдалося скуштувати. Одразу на смак чути, що він домашній і натуральний! Наступною зупинкою була “Дідова аптека ”. Ні, всі були здорові, це музей, де можна більше дізнатися про чай, різні лікувальні трави та їх властивості. Також, в цьому музеї нам дали спробувати різні сиропи й, за бажанням, ми могли купити і чай, і сироп. І найголовніша частина нашої подорожі – смажений баранчик. Але до нього ще потрібно було дійти. Хоча від нашого підкорення Говерли пройшов вже понад рік, але цей підйом дечим нагадав підйом на Говерлу. На полонині відкрилися фантастичні краєвиди. Та ще фантастичнішим був баранчик. Ми пообідали та поїхали на так звані “Срібні водопади”, інша назва – водопад Гук. І це було останнє місце наших відвідин.
  Сумно, коли поїздка вже з рідними людьми закінчується так швидко, проте в нас залишилися спогади та фото. Дякуємо всім, хто був з нами, а також дуже дякую нашим класним керівникам Дмитрук С. В. та Власік Р.Б. за те, що дали можливість ще раз дослідити Карпатські гори.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   


  Категорія: Шкільні новини
  | Додав: brodyschool2 (08.10.2018)
  Переглядів: 100 | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0
  avatar